0541 146 65 66
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bilgisayar ve Sunuculardan Veri Kurtarma Hizmeti

Veri kurtarma hizmeti, tüm sunucudan verileri kurtarır ve tüm model ve markaları destekler ve aşağıdaki nedenlerden dolayı sunucu/RAID veri kaybını telafi edebilir: Çoğu bilgisayar ve sunuculardan veri kurtarma hizmeti, veri kaybına karşı koruma sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır, ancak yine de toplam sistem arızalarına karşı hassastırlar.

Veri kurtarma hizmeti dizileri, genellikle ağ ortamındaki sunucunun kullanılabilirliği üzerinde herhangi bir etkiye neden olmadan tek bir sürücü arızasını tolere edebilir. Ancak, birden fazla sürücü başarısız olursa, sunucu ağda bulunmayabilir ve kendi verilerinizi kurtarmaya çalışırsa kalıcı veri kaybına neden olabilir!

Her Program Veri Kurtarmaya Yardımcı Olmaz

Bazı veri kurtarma yardımcı programları ve yazılımları, verileri geri yüklemek veya veri kurtarma dizilerini özel ekipman ve profesyonel eğitim gerektiren sabit disklerden yeniden oluşturmak için tasarlanmamıştır.

Veri Kurtarma Önerileri

RAID / Server hatası veya çökmesi durumunda panik yapılmamalıdır. Sunucu kapatılmalı ve sistem kapatılmalıdır. Hasar kesin değilse, dizinin zarar görmesine neden olabileceğinden, yeniden başlatma yoluna gidilmemelidir. Bir sürücü alışılmadık mekanik sesler yapıyorsa, hemen kapatılmalıdır. Hasara neden olabilecek belirtiler unutmamak adına not edilmelidir

Başarısız bir diziyi onarmaya / yeniden oluşturmaya teşebbüs edildiyse, ileride başvurmak için her girişimde bulunma eylemini ve sonucu kaydedilmelidir. Daha önce yapılmadıysa, veri kurtarma dizisindeki sürücülerin konumu etiketlenmeli ve daha sonra, hangi fiziksel sürücü hata veriyorsa bu not edilmeli çözüm aranmalıdır. (Sürücüler, 0 ile başlayarak numaralandırılmalıdır. Örnek: 5 sürücü diziniz varsa, 0-4 olarak numaralandırılmalıdır.)Şüpheli bozuk sürücülerdeki birim onarımını veya birleştirme yardımcı programlarını çalıştırma yoluna gidilmemelidir.

Sürücülerin sırası çoklu sürücü veri kurtarma dizisinde değiştirilmemeli veya yeniden düzenlenmemelidir. Hatalı sürücüyü, önceki bir RAID sisteminin parçası olan bir sürücü ile değiştirme yoluna gidilmemelidir.