0541 146 65 66
Sosyal Medya Hesaplarımız

Veri Kurtarma ve Veri Güvenliği

İnternetin her alanda kendini göstermesi ile birlikte arka sokaklarındaki kapılar farklı dünyalara açılmaya başlamıştır. Veri kurtarma ve veri güvenliği için insanlar farklı yazılım ve programlara ihtiyaç duymaktadır. İnternet üzerinden veya taşınabilir bellekler ile bilgisayarınıza saldırı düzenlemesi durumunda verileriniz silinebilir veya çalınabilmektedir. Silinen veya çalınan bilgiler insanlar için hayati öneme sahip veya özel yaşam gizliliği hakkına bir tecavüz olarak görülmektedir. Bu nedenlerle ulaşamadığınız verilerinize ulaşma imkanı için farklı metotlar sunulmaktadır.

Verilerin Silinmiş veya Şifrelenmiş Olması

Verilerinizi yanlışlıkla sizde silebilirsiniz. Format atma esnasında yanlış disk seçimi en çok görülen hatadır. Bilgisayarınıza bulaşmış olan bir virüs tarafından silinmiş, gizlenmiş veya şifrelenmiş olabilir. Şifrelenmesi durumunda şifre kırıcı programlar virüsler tarafından engellenerek çalışmamaktadırlar. Diskler hassas yapıda olduğu için düşme, çarpma veya her hangi bir sıvı ile temas halinde olduğunda bozulma görülmektedir. Verilere ulaşamadığınız takdirde farklı yöntemler kullanarak onları geri getirme imkanınız bulunmaktadır.

Verileri Kurtarma ve Güvenli Veri Saklama

Bilgisayar ve benzeri cihazlarda en çok karşılaşılan veri kaybı olayına virüsler neden olmaktadır. Kullanacağınız anti – virüs programları ile bunu bir nebze önleyebilirsiniz. Her yıl çıkan ve bir çok farklı versiyonu bulunan bu programlar için kendinize en uygununu seçmeli ve lisanslı ürün kullanarak gerekli önlemi tam anlamıyla almalısınız. Veri güvenliği virüs koruması sağlayan firmalar tarafından güvence altına alınmaktadır. Format veya yanlışlıkla silinmesi durumunda verilerinizi geri getirmek için recovery programlarından yararlanabilirsiniz. Diskinizin zarar görmesi ile silinen veya ulaşamadığınız veriler için tamir ettirip verileri silinmeden ve zarar görmeden eski haline çevirtebilirsiniz. Firmalar ve bireysel kişiler tarafından veri kurtarma hizmeti sunulmakta olup kullanmak ve güvenliği sağlamak sizin önceliğinizdir.