0541 146 65 66
Sosyal Medya Hesaplarımız

RAID Veri Kurtarma

RAID Veri Kurtarma Hizmetleri – Sunucular, NAS, SAN

Özel RAID veri kurtarma ekibimiz, günümüzde yaygın olarak kullanılan tüm RAID donanım platformlarının yanı sıra SAN ve NAS cihazlarından veri kurtarma konusunda eğitilmiştir. Kompleks hataya dayanıklı sistemler ayrıca bir çökmeden de zarar görebilir. Genellikle, bu sistemlerin doğru şekilde uygulanamaması, arıza noktasına yol açar ve veri kaybına neden olabilir. Bu, insan hatasıdır ve kullanılan teknolojinin veya dizinin tasarımının eksiklikleri değildir.

Sıklıklar Karşılaştığımız RAID Hataları

RAID Denetleyici hatası

Birden fazla sürücü arızası

Medya bileşenlerinin yanlışlıkla değiştirilmesi

Sürücülerin veya tüm RAID dizisinin yanlışlıkla yeniden biçimlendirilmesi

Dizi yapılandırması kayboldu

RAID bozulmasına neden olan aralıklı sürücü arızası

Profesyonel RAID Dizi Veri Kurtarma

HAN Veri Kurtarma, eşlik dağıtılmış ve temel yayılmış veya çizgili hacimler dahil olmak üzere başarısız RAID’lerden kurtarma konusunda geniş deneyime sahiptir. Kayıp verileri kurtarmak için sadece dizinin aktif üyelerine ihtiyacımız var – kontrolör, kablo veya muhafaza yok.

Bir veri kurtarma şirketi tarafından orijinal RAID denetleyicisi veya dizi sistemi istenirse, dikkatli olun büyük ihtimal  deneyimsiz bir firma ile görüşüyorsunuz  verilerinizi tehlikeye atmayın.

Farklı mimarilere sahip RAID Seviyeleri çok fazla benzerliğe sahiptir, ancak her türün kendi “favori” başarısızlıkları ve ele alınması gereken farklı teknikleri de vardır:

RAID Veri Kurtarma – Yüksek Önceliğimiz
Laboratuvarlarımıza gelen her bir RAID veri kurtarma vakası yüksek öncelikli bir öneme sahiptir, çünkü çoğu kurum için önemli  olduğunu biliyoruz ve anlıyoruz. Disk kurtarma işlemimiz, tüm birimin güvenli bir sektörden sektöre dökümü üretme kabiliyetimizle birlikte, bir diziyi görüntü dosyaları koleksiyonu olarak işlememize olanak tanır. Dizinin çökmüş üyelerinin RAID kurtarması, sabit disk kurtarma işlemlerine benzer.

Tüm Disk Tabanlı Donanım ve Yazılım RAID Dizi Konfigürasyonlarında uzmanız:

RAID 0

RAID 1

RAID 0 + 1

RAID 1E

RAID 3

RAID 4

RAID 5

RAID 6

RAID 10

RAID 50

RAID 60

RAID 5E

RAID 5EE

RAID 7

RAID Z

X-RAID

RAID Seviye Karşılaştırma tablosunda farklı RAID seviye avantajlarını karşılaştırabilirsiniz.

Dizi üyelerinden veri kurtarmak için tüm diğer işlemler orijinal görüntülerin bozulmadan bırakılmasıyla ham görüntülerde gerçekleştirilir. Gelişmiş yazılım araçlarımız verileri elde edecektir. Bir sürücü görüntüsü bulunmadığında, araçlar, “hareket halindeyken” verilerini, RAID yeniden oluşturma işleminin orijinal sistemde yapmış olduğu şekilde yeniden yapılandırabilir.

RAID veri kurtarma işleminizi tamamlamak için hangi adımların gerekli olacağını belirledikten sonra, onay için sizinle iletişime geçeceğiz. Onayınız olmadan hiçbir iş yapılmayacaktır. Teklifi onayladığınız anda, mühendislerimiz kurtarma işlemine devam edecektir.

Aşağıdaki üreticiler tarafından üretilen ancak bunlarla sınırlı olmayan herhangi bir sabit disk RAID dizisinden veri kurtarıyoruz:

  • Hewlett Packard Enterprise
  • Microsemi (Adaptec)
  • Dell EMC
  • Broadcom (LSI Logic)
  • Dell
  • Hitachi
  • Promise Technology
  • NetApp
  • Synology
  • QNAP