0541 146 65 66
Sosyal Medya Hesaplarımız

İnternette İtibar Yönetimi Hakkında

İnternette bulunan siteniz, web sayfanız ya da profilinizde paylaşımlar yaparak ya da içerikler yayınlayarak birçok kişinin dikkatini çekebilirsiniz. Ancak internette yükselişiniz devam ederken, bunu kötü duygular ile karalamak isteyen gerçek ya da gerçek olmayan kişi ya da kişiler tarafından korunmak için bir takım önlemler almanızda fayda var. İnternette itibar yönetimi hakkında neler yapabileceğinizi bu yazıda bulabilirsiniz. Aşağıda yer alan alt başlıklardan bir kaçını bile göz önünde bulundurursanız; bundan sonra, internette ki itibarınızı korumuş ve de muhafaza etmiş olursunuz. İşte o önemli başlıklar ve dikkat etmeniz gereken konulardan bazıları…

Görsellerinizi Korumalısınız

İnternette yer alan paylaşımlarınızı, kötü niyeti kişilerden korumak sizin itibarınızı güçlendirecek önemli bir ayrıntı. Görsel paylaşımlarınızı internette yayınlayarak ya da farklı amaçlar doğrultusunda paylaşarak, yüzbinlerce kişi tarafından ulaşılabilir hale geliyorsunuz. Bu doğru bir amaç doğrultusunda kullanıldığı sürece oldukça güzel bir imkan olması ile beraber bu platformdan para kazanan internet kullanıcıları bile mevcut. Dolayısı ile internet gibi bir ortamda paylaştığınız fotoğraf, resim ya da video sınırsız sayıda kişiye ulaşırken, hem sizi ulaşılmaz derecede iyi bir yere taşıyor, hem de ulaşılabilirliğinizi arttırıyor. Görsellerinizi korumak amacı ile yapacağınız en iyi girişim; kesinlikle paylaşımlarınızı güvenilir sitelerde ve de uygulamada yayınlamak. Bunu yaptığınız sürece görsellerinizi koruyabilirsiniz.

İçerikleriniz Korsan Olmamalı

Web sayfanızda yayınladığınız içeriklerin kesinlikle özgün olduğuna dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde karşılaşabileceğiniz sorunlar başınızı ağrıtabilir. Şahsi itibarınızı zedeleyecek bir içerik sizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bunun olmaması adına yayınladığınız içeriklerin korsan olmamasına ya da kopya olmamasına dikkat etmelisiniz. İçerikleriniz sizin sanal ortamda ki itibarınızı yukarıya taşıyacak ve de onu sağlamlaştıracak şeylerden birisidir. İçeriklerinizi her zaman güncel tutarak ve de doğru içerikleri seçerek popülerliğinizi ve de itibarınızı yükseltebilirsiniz.

Yorumları Filtreleyebilirsiniz

Sanal ortamda paylaşmaktan keyif aldığınız fotoğraf ya da video paylaşımlarınıza gelebilecek yorumlar sizlere sorun çıkartabilir. Olumsuz yorumlardan paylaşımlarınızı korumak ve de muhafaza etmek adına yorumları filtreleyebilirsiniz. Canınızı sıkacak ve de sizi kötü bir pozisyona sokacak kelimeleri bir düşünün. İşte o kelimeleri paylaşımlarınızın altında görmek istemiyorsanız eğer; yorumlarınızın ayarlarını güncellemeyi deneyebilirsiniz. Güncelleme yapacağınız ayarlarınız neticesinde; paylaşımlarınıza yapılacak olan yorumlarda geçen sakıncalı kelimeleri sistemle paylaşarak itibarınızı sarsacak yorumların, daha paylaşılmadan silinmesini sağlayabileceksiniz.

Uygulama Ve Programları Doğru Kullanın

Telefon ya da bilgisayarınıza indirebileceğiniz bir birinden ilginç uygulamalar şu günlerde çok popüler. Fotoğraf ve de videolarınıza farklı ayarlamalar yapabileceğiniz bu programlar neticesinde; gözleri üzerinize çekebileceğiniz gibi komik durumlara da düşmeniz bir ihtimal. Güncel ve de popüler uygulamalar arasında yer alan ve de özellikle kadınların sık sık başvurduğu bu uygulamalarda; inceltme ve de zayıf gösterme gibi bir takım ayarlarda mevcut. Fotoğraflarınızı benzer uygulamalar eşliğinde daha ilgi çekici bir seviyeye taşırken, görselin bütünlüğünün bozulmamasına dikkat ederseniz ve de bu shop uygulamalarını doğru kullanırsanız itibarınızı korumakla kalmaz, itibarınızı yukarıya taşıyabilirsiniz.

Gülünç Durumlardan İtibarınızı Koruyun

İnternet geniş bir alanı kapsayan ve de herkesi bir miktar ulaşılabilir kılması sayesinde sizlere farlı kapılar açabilir ya da güzel fırsatları ayaklarınıza kadar getirebilir. İnternette var olmanız yukarıda da belirtildiği gibi güzel sonuçlar doğurabileceği gibi; gülünç bir durumda kalmanıza da ortam hazırlayabilir. Sizin olmayan bir paylaşımı sizinmiş gibi paylaşmanız ya da olduğundan daha farklı göründüğünüz bir resmi paylaşmanız sonucunda itibarınızı koruyamayabilirsiniz. İşte tam da bu duruma düşmemek için paylaşacağınız gönderilere çok dikkat etmelisiniz. Özgün olmalısınız. Özgün olarak büyük takdir toplayabilirsiniz.

Doğru Bir Profil Yönetimi

Sanal ortamda paylaştığınız şeyler sizlerin karakterinize, kişiliğinize ya da hayat görüşlerinize dair ipuçları taşır. Durum böyle olunca kendinizi yanlış tanıtmamak ya da anlatmamak adına profiliniz doğru yönetmelisiniz. Böylece hem takipçiniz artar hem de itibarınızı arttırmış olursunuz. Kendinizi yansıttığınız profilinizi sık sık kontrol ederek paylaşımlarınızın kontrolünü yapabileceğiniz gibi, yorumları, beğenileri, mesajları ve de diğer bildirimleri kontrol altında tutabilirsiniz. Doğru bir profil yönetimi sayesine kendinizi görmek istediğiniz yeri sağlamlaştırabilirsiniz. Doğru bir profil yönetimi ile itibarınızı sarsacak tüm girişimlerden kendinizi korumak için şimdi harekete geçebilirsiniz.