0541 146 65 66
Sosyal Medya Hesaplarımız

Biçimlendirilen Flash (Disk) Bellekten Veri Kurtarma

Biçimlendirilen Flash (Disc) Bellekten Veri Kurtarma

Flash bellekler kişilerin daha fazla veriyi bir arada ve hepsini de pratik bir şekilde yanında taşıyabilmesi için oldukça önemli bir buluştur. Bu kadar avantajı bulunan bir cihazın kişilerde oluşturduğu en önemli korku ise ya bu flash bellerler kaybolur ise ne olacak? İşte bu korkunun önüne geçebilmek için birtakım kurtarma yollarıyla verilerinizi kurtarabilirsiniz. Biçimlendirilen flash (disc) bellekten veri kurtarma için uygun olan yollara bir değinir isek şunları dile getirebiliriz:

Program İle Veri Kurtarma

Flash bellek içerisinde bulunan verileri kurtarmak bazı zamanlar sizin için hayat meselesi olabilir. Verileri kurtarma seçenekleri içerisinde kişilerin en çok tercih ettiği yol bir program yolu ile kurtarma işlemini yapma seçeneğidir. Bunun için bilgisayarınızı kullanmanız gereklidir. Bilgisayara indirdiğiniz bazı kurtarma programlarını marketten indirerek veya satın alarak kurduktan sonra biçimlendirilen flash beller içerisinde bulunan verileri kurtarabilirsiniz.

Programsız Kurtarma Seçeneği

Kişiler çoğu verilerini kurtarabilmek için bilgisayarlarına bir program indirme konusunda da kararsız kalmakta ve bilgisayarlarında bulunan verilerin silinmesinden korkmaktadırlar. Bu korkularından dolayı programsız bir kurtarma yolunu deneyebilirler. Programsız olarak flash bellek içindeki verileri kurtarmak için bilgisayarınıza flash belleği takarak bilgisayarım kısmından flash belleğinizi görüntüleyin. Sağ tıkla yeni bölümünden Winrar ZİP arşivi bölümüne tıklayınız. Bu bölümden giriş yaptığınız zaman isimsiz bir klasör bulacaksınız. Bu Winrar klasörü içerisinde flash bellek içerisinde bulunan tüm klasörlerinizi bulabilirsiniz. Bu şekilde herhangi bir program vs. olmadan kolayca indirebilirsiniz.

Kurtarma Firması İle İletişime Geçin

Verileriniz sizin için çok fazla önemli ve kurtarılması gerekiyor ise mutlaka bir veri kurtarma firması ile iletişime geçmenizde oldukça fayda vardır. Bu seçenek oldukça güvenli ve verilerinizin hepsinin kurtarılması için en doğru yoldur. Bir program indirilerek yapılacak kurtarma için verileriniz riske düşmüş olabilir. Bu konuda hizmet veren kurtarma firmaları oldukça fazladır. Ücret karşılığında yapılan işlem için sizlerde emin olduğunuz ve kullanıcı yorumları olumlu olan firmaları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Veri kurtarma firmaları şeklinde bir arama sonucunda oldukça geniş bir kitleye erişebilirsiniz.

Bilgisayar Firmalarından Yardım Alın

Flash bellek içerisinde bulunan verileri kurtarabilmenin bir başka yöntemi ise bir bilgisayar programcısından veya bilgisayar tamiri yapan kurumdan işletmeden yardım alabilirsiniz. Bunun için başvurduğunuz işletmelerde oldukça uygun fiyatlara verileriniz kurtarılabilir. Ancak burada kişilerin bazen kurtarmış olduğu veriler kısıtlı olabilir. Veya flash bellek içerisinde sadece bir tanesini seçmeniz sizden istenebilir bu şekilde bir kurtarma işlemi sizlere sunulabilir. Bu işletmeler ile iletişime geçerek daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Form Başlıklarını İnceleyin

Biçimlendirdiğiniz veya biçimlendirmek zorunda kaldığınız flash bellek içerisindeki verileri kurtarabilmek için bazı teknoloji form başlıklarından faydalanabilirsiniz. Bu başlıklar altında onlarca veri kurtarma yollarını deneyebilirsiniz. Başlıklarda bulunan bilgileri mutlaka en ince ayrıntısına kadar kontrol etmeli ve en doğru seçeneği tespit etmelisiniz. En güvenilir seçeneğe ulaştıktan sonra verilerinizi güvenle kurtarma işlemini yapabilirsiniz.

Form başlıklarında kişiler genelde deneyimlerini paylaştıklarından bu kişiler ile iletişime geçerek daha detaylı sonuçlara erişebilirsiniz. Program veya yöntemlere ulaşabilmeniz için oldukça kısayol ve farklı seçenekler sizlere sunulmaktadır. Bunun yanında sizlerin dikkat etmesi gereken tek nokta ise hangi seçeneğin en güvenli olduğu ve sizlere daha az zarar vereceğini tespit etmeniz olacaktır.

Bu durumdan sonra gereken adımları izleyerek güvenli bir şekilde flash bellek içerisindeki verilerinizi kurtarabilirsiniz. Tüm bu seçenekleri analiz ederek size en uygununa müracaat edebilirsiniz.