0541 146 65 66
Sosyal Medya Hesaplarımız

Android Cep Telefonlarında Veri Kurtarma Nasıl Yapılır ?

Android Cep Telefonlarında Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

İnsanlar, hayatlarına Android telefon girmesi ile beraber özel hayatlarında kullandıkları tüm bilgileri bu cihazlarda kullanır oldu. Android işletim sistemli cihazların bozulması ile büyük sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Android cep telefonlarında veri kurtarma nasıl yapılır sorusunun cevabı yazının devamında anlatılıyor.

Bozulan Telefondan Tüm Bilgileri Kurtarma İşlemi

Android işletim sistemli cihazlardan yanlışlıkla silinen ya da bozulan dosyalar kaybolmuş olabilir. Android veri kurtarma programları sayesinde bu dosyalar geri alınabilir. Telefondaki tüm fotoğraf, müzik, video, ses kaydı gibi doyalar geri gelir. Ayrıca silinen ya da kaybolan mesajlar ve rehberdeki kişilerde kurtarılabilir. Android veri kurtarma programları hem telefondan hem SD karttan silinen öğeleri geri alabilir. Hatta SD kart formatlansa bile öğeler alınır. SD kart üzerine yeni dosyalar eklenmesi durumunda eski dosyalar silinebilir. Bu konuda daha hassas olunmalıdır.

Android Cihazların Telefon Hafızası

Android işletim sistemli cihazlar USB bağlantısı ile bilgisayara bağlandığında kişiler, mesajlar, fotoğraflar, galeri, videolar, belgeler, Whatsapp gibi tüm bilgiler hızlı bir şekilde alınabilir.

Android Cihazlara SD Kart Takviyesi

Android işletim sistemli cihazlar için ayrıca kullanılan SD kart tüm bilgilerinizi güvenceye alır. Telefonunuzda yaptığınız tüm işlemleri SD kart üzerinden yaptığınız durumda Android telefonunuz bozulsa bile SD kartı başka bir telefon taktığınızda tüm bilgileriniz yeni cihaza gelir.

Önemli Verilerin Kurtarılması

Yanlışlıkla suya düşen, camı kırılan ya da virüs girmesi ile çalışmayan telefonlar kâbustur. Telefonunuz ne kadar ucuz olursa olsun içerisindeki size ait bilgiler bir o kadar değerlidir. En değerli anılarınızı, video kayıtları ya da önemli şifreleri bu telefonlarda saklarsınız. Telefon bozulduğunda tüm bunlara erişmeniz zor olur. Hemen bir çare aranır. Bu sırada Android veri kurtarma programları devreye girer. Bozuk ya da kırık telefondan fotoğraf, video, ses kaydı gibi tüm verileri alır. Önemli bilgiler kurtarılmış olur. Android veri kurtarma programları şu sıralar sadece Galaxy model telefonlarda tam anlamıyla çalışıyor.

Veri Kurtarma Adımları

Dört adımla tamamlanan Android kurtarma aracının kullanımı oldukça basittir. Bu adımlar; bağlanma, tarama, ön izleme ve seçme işlemleridir. Android kurtarma aracı bilgisayarda açıldığında ekrana kullanımı kolay olan ana menü gelir. Dört adım takip edilerek kısa sürede veriler kurtarılır. Tarama adımında iki seçenek bulunur. Kısa zamanlı taramalar için standart mod ve detaylı taramalar için gelişmiş mod vardır. Program dosyaları kurtarırken öz izleme ile hangi verileri kurtardığınızı gösterir. Silinmiş doyalar ve var olan dosyaların renkleri birbirinden farklı olduğundan seçim işlemi kolayca yapılır.

Android kurtarma aracı yüzde yüz güvenli bir programdır. Siz kurtarma işlemi yaparken hiçbir veri zarar görmez. Eski dosyaların üzerine yeni dosyalar yazılmadığından güvenle dosya seçimleri yapılır. İnternet üzerinden yaptığınız bu işlem bilgi gizliliğinizi sağlar. Telefonunuzdan kurtardığınız verileri üçüncü şahıslar ile paylaşmaz. Verilere ulaşan tek kişi siz olduğunuzdan güven ile alakalı bir problem olmaz.

Android kurtarma aracı tüm Android telefon ya da cihazları desteklemez. Samsung, Motorola, LG, HTC, Sony gibi cihazları destekler. Desteklediği işletim sistemleri ise Android 4.0 ve sonrasıdır. Windows işletim sisteminde 10 – 8.1 – 8 – 7 – Vista – XP’dir.

Basit bir ara yüze sahip Android kurtarma aracının kullanımı çok kolaydır. Telefonun bir bilgisayara bağlanması ile başlayan kurtarma olayı, verilerin bu bilgisayara güvenle indirilmesi ile neticelenir. Telefonda kayıtlı rehber, fotoğraf, video, ses kaydı, belgeler, galeri Whatsapp gibi veriler kaybolmadan tekrar alınır.