0541 146 65 66
Sosyal Medya Hesaplarımız

Apple Cep Telefonları Veri Kurtarma Nasıl yapılır

Apple Cep Telefonları Veri Kurtarma Nasıl yapılır?

iOS kullanıcılarına son yapılan güncelleme ile beraber bazı hatalar meydana gelmiştir. Bu hatalar arasında telefonların aniden kapanmaya başlayıp kendisini yeniden açması, ekranın donması ve herhangi bir tepki vermemesi, kurtarma moduna ait logonun aniden ortadan kalkması ve bunun gibi birçok sorunlar karşılarına çıkmaktadır. Bu sorunlar ise telefon içerisinde yer alan fotoğraf, video ya da yazışmaların bazı kısımlarının ansızın silinmesine sebebiyet vermektedir. Apple kullanıcıları yanlış sebeple silmiş olduğu verileri basit birkaç adım ile rahatlıkla geri döndürmeyi başarabilmektedir. Bunun için basit birkaç program geliştirilmiştir. Peki, Apple cep telefonları veri kurtarma nasıl yapılır kısaca bir göz atalım.

Smart Recovery ile Yok Olan Verileri Geri Getirme

Telefonunuza programı yükledin sonra açın ve sol tarafta yer alan smart recovery sekmesine tıklayın. Burada karşınıza bir sayfa çıkacaktır ve bu sayfadaki start tuşuna basarak işleme koyulmaya başlamanız gerekecektir. Ardından karşınıza çıkan yeni ekranda verileri ne şekilde kaybettiğinizi açıklamanız gerekmektedir. Veriler herhangi bir kaza sonucu mu yok oldu, güncelleme sebebi ile mi silindi yoksa telefonunuz kilitli kaldığından dolayı mı verilere ulaşamıyorsunuz bunları açıklamanız gerekir. Burada yer alan sorunlardan size uygun olanı seçtikten sonra program kendiliğinden bir tarama başlatmaya başlayacaktır. Bunlar sonucunda ise kayıp yedeklerinize ulaşmaya çalışacak ve karşınıza çıkaracaktır.

Recover From iOS Device ile Verileri Elde Etme

Eğer ki iTunes ya da iCloud yedeğiniz yer almıyorsa cihazınızdan silinmiş olan herhangi mesaj, fotoğraf, video ya da rehberi bu program ile rahatlıkla geri getirebilirsiniz. Bu programı yükledikten sonra giriş yapın ve sol kısımda yer alan Recover From iOS Device yazısına tıklayın. Start tuşu ile beraber yola koyulun ve karşınıza çıkan ekranda sorununuzu seçerek next yazısına tıklayın. Bu esnada cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanız gerektiği ile ilgili bir bildirim alacaksınız. Cihazın bağlanması tamamlandıktan sonra tarama işlemi başlayacaktır. Bu esnada tarama süresi kayıp olan ürünlerin miktarına göre değişiklik göstermektedir. Yani çok fazla kaybınız varsa bu işlem çok daha uzun sürecektir. Tarama sonucunda kaybetmiş olduğunuz verileri karşınızda göreceksiniz. Rocever sekmesine tıklayarak kurtarmayı tamamlayabilirsiniz.

Recover From iTunes Backup ile Verileri Geri Kazanma

iOS her yeni iPhone modeli çıkarmadan önce iTunes’e yeni güncellemeler getirmektedir. Fakat her ne kadar güncelleme getirse de kişiler bu esnada bazı sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Eğer ki yedek alırken iTunes üzerinden bir sorun yaşarsanız kullanmanız gereken program Recover from iTunes Backup olmalıdır. Burada ilk olarak kurtarma sekmesini tıklamalı ve ardından start tuşu ile beraber yola koyulmayı denemelisiniz. Karşınıza çıkan sayfada dosyaları hangi sebepten dolayı kaybetmiş olduğunuzu seçin. Tüm bunlar sonucunda karşınıza çıkacak olan sayfada iTunes sebebi işe kaybetmiş olduğunuz bütün dosyalar yer alacaktır. Tüm tarama işlemi sona erdiğinde ise rocever sekmesine tıklayarak her şeyi geri kazanabilirsiniz.

Recover from iCloud Backup ile Verileri Geri Kazanma

Eğer ki Apple markalı cihazınızda iCloud sebebi ile herhangi bir dosya kaybı yaşadıysanız bu programı tercih etmelisiniz. Bu programın çalışma taktiği Recover From iTunes Backup ile aynı şekilde ilerlemektedir.

Apple Cihazındaki Sorunları Çözme

Yukarıda anlatmış olduğumuz programların hepsi iPhone Data Recovery adlı bir programa aittir. Tüm bu programların bahsedilmiş olduğu gibi farklı çalışma sebepleri vardır ve bunlar sayesinde veriler sadece birkaç tıklanma ile geri kazanılmayı başarmaktadır. Üstelik bu programlar yazılımsal hiç bir veriyi etkilememekle birlikte bunlar dışında herhangi bir veri kaybı olmaksızın yok olan verilerin geri kazanılmasını kullanıcılara sağlamaktadır.