0541 146 65 66
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hard Disk Veri Kurtarma

Hard Disk Veri Kurtarma

HAN Veri Kurtarma, her boyuttaki, marka ve modeldeki dahili ve harici sabit diskler dahil olmak üzere çeşitli sabit disk sürücülerinde veri kurtarma sağlar. Veri kurtarma mühendislerimiz, iş ve kişisel dosyaları sunuculardan, masaüstlerinden, dizüstü bilgisayarlardan ve netbooklardan aktarma  konusunda deneyime sahiptir. Ne olursa olsun, sabit diskinizdeki verilerin sonsuza dek kaybolduğunu varsaymayın. Diğer veri kurtarma şirketlerinin “kurtarılamaz” gördüğü depolama aygıtlarından bile herhangi bir veri kurtarımı yapılabilmektedir..

 

Ne tür bir sabit diske sahip olursanız olun, ilk teşhisi ücretsiz olarak yapacağız. Verilerinizin  değerlendirilmesinden ve sabit disk kurtarma işleminizi tamamlamak için hangi adımların gerekli olduğunu belirledikten sonra, her şey dahil bir teklifle sizinle iletişime geçeceğiz. Onayınız olmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır. Kurtarma işlemini onayladığınız anda, mühendislerimiz veri kurtarma işlemine başlayacaktır.

 

Hasar görmüş sabit disklerden veri kurtarma işlemi genellikle zaman alan ve başarıyla tamamlamak için tecrübe gerektiren karmaşık bir işlemdir. Veri kurtarma tecrübelerimizi geliştirmek için HDD üreticileriyle iletişimde oluyor. Örneğin uzmanlarımız bir sabit sürücüyü ilk olarak “onarmalı” ve ondan herhangi bir veri alabilmek için önce sabit hale getirmelidir. Bu nedenle, sabit sürücü kurtarma, okuma / yazma kafası düzenekleri, mantık kontrol bileşenleri veya tahrik motorları gibi hatalı bileşenlerin temiz oda ortamında çalışır duruma getiriyor ve verilerinizi aktarıyoruz.

 

Sabit Disk Kurtarma – Farklı Sistemler, Farklı Teknikler

Farklı mimarilere sahip sabit diskler benzer olabilir, ancak her türün kendi “favori” hataları ve ele alınması gereken farklı teknikleri de vardır:

Fiziksel Hasarlı Sabit Disk Sürücülerinden Veri Alma

Bir sabit diske erişilemiyorsa, önce bileşenleri test eder ve fiziksel hasarın boyutunu belirlemek için sürücü plakalarını yakından inceleriz. Bu adımlar, her bir sürücü için bir işlem planı hazırlamamızı sağlar.HAN Veri Kurtarma mühendisleri, Class 100 Temiz Odalarında ücretsiz değerlendirme ve tüm sabit disk kurtarma işlemlerini gerçekleştirir. Her bir hava kübik ayağı içinde 0,5 mikrondan daha büyük 100 hava partikülü içeren, istisnai hava saflığını korumak için tasarlanmıştır. Böyle bir ortam, sabit sürücülerin hassas iç bileşenlerini korumak için hayati öneme sahiptir.Sadece sürücü sektörlerini klonlamayı içeren tahribatsız sabit disk veri kurtarma işlemlerini takip ediyoruz. Bu, sektörünüzdeki verileri sektörden sektör bazında alacağımız ve doğrudan klon üzerinde çalışacağımız anlamına gelir. Bu prosedür, sürücünün daha fazla hasar görmemesini ve gerekirse orijinal yapının ikinci bir görüntüsünün elde edilmesini sağlar.Erişilemeyen veriler mantıksal ve / veya fiziksel sabit disk arızaları yaşıyor olabilir. Verileri mantıksal olarak hasar görmüş bir dosya sisteminden geri alma işlemi, veri kurtarma yazılımının kullanılmasını gerektirir.. Bu gibi durumlarda özel bir fiziksel ekipman veya ortam gerekmez.

 

 

EKİP PERFORMANSIMIZ TÜM ÇALIŞTIRMA SİSTEMLERİNDEN KAYNAKLANAN VERİ BİLGİLERİ:

 • Windows
 • Apple MAC OS
 • Linux
 • DOS
 • UNIX

Bundan sonra, mühendislerimiz verilerinizi son derece gelişmiş teknikler ve özel ekipman ve yazılım kullanarak kurtarır. Sabit disk kurtarmayı tamamlamanın ortalama süresi 3-5 İş Günüdür. Verileri doğruladıktan sonra, başka bir sabit disk, flash disk veya kendi depolama cihazınıza, ücretsiz  olarak aktarır size  geri dönüşünü sağlarız.

 

. Aşağıdaki üreticiler tarafından üretilen ancak bunlarla sınırlı olmayan herhangi bir sabit diskteki verileri kurtarırız:

 • Western Digital
 • Seagate
 • Toshiba
 • Fujitsu

 

Masaüstü Sabit Disk Veri Kurtarma

Tüm dünyadaki dijital bilgilerin çoğu, masaüstü sabit sürücülerinde saklanır. Onları alan müşteriler ve onları satan satıcılar için büyük sabit diskler bir güç gösterisidir.. Öte yandan, yaşamlarını büyük sabit disklerin sıkıntısız çalışmasını sağlayan teknik ekipler için durum tamamen farklıdır.
Sabit sürücü verilerinin hemen hemen tüm sistemlerden kurtarılmasına yardımcı olabiliriz. İşletme sınıfı sabit disklerinden farklı olarak, ortalama masaüstü sabit diski, bazı özelliklerden yoksundur ve genel müşteriler için daha ucuz ve dezavantajlara sahiptir. Örneğin, masaüstü sabit diskin hata düzeltme özelliği sınırlıdır ve özellikle şok ve titreşim koruması ile tasarlanmamıştır.

Mekanik bir şok meydana geldiğinde, sabit diskler hareketli plakaların üzerine düşen okuma / yazma kafalarının neden olduğu zararlar yaşayabilir. Normalde bu kafalar dönen plakaların üzerinde ince bir hava tabakası üzerinde yüzerler, ancak bir şok meydana gelirse ve ikisi doğrudan temas ederse, kafalar kelimenin tam anlamıyla levhalara “yapıştırılabilir” olabilir. Bu gerçekleştiğinde, kafalar sadece özel ekipman kullanan eğitimli bir mühendis tarafından plakalardan “çözülebilir”.

Ayrıca, düzenli masaüstü sabit disk plakaları tam medya sertifikasyonuna tabi değildir. Sürücünüzde düşük seviyeli format çalıştırabileceğiniz zamanlar gider. Modern üretim süreci, asıl 30 yıl önce tasarlandığı gibi, dosya sistemi yazılımına dahil edilmeden, düzenli çalışma sırasında sabit disk tarafından atlanan ve üretim zamanında “P-List” olarak adlandırılan bazı kötü sektörlerin yüzdesini kabul eder.

 

Sabit sürücü döneminin başında.

Sabit Sürücü Kurtarma ve Sabit Sürücüden Veri Kurtarma

Yüksek kapasiteli sabit sürücüler, üç veya daha fazla manyetik disk veya plaka kullanır. Bu nedenle, en yaygın başarısızlık, tahrik aksının sıkışmasıdır. Ek plakalar, dingil üzerindeki yükü arttırır ve ortaya çıkan fiziksel stres çoğu zaman erken motor arızalarına yol açar. Yüksek kapasiteli sabit disklerde, ilk önce sabit disk gürültüsü ve titreşimi artırarak kendini gösterecek olan dingili sıkıştırmak için yalnızca 4 inçlik bir düşüş yeterli olabilir. Bazı sabit disk satıcılarının tasarımları, sürücüleri bu tür şoklara ve baskılara karşı özellikle savunmasız hale getirir. Örneğin, satıcılar sabit sürücü aksını sürücü kapağına ayrı bir vidayla sabitlemediğinde, gövde veya kapak üzerine uygulanan herhangi bir basınç aslında aksı değiştirebilir, bu da açısını değiştirip plakalara zarar verebilir.

 

 

Veri kaybı, kaza sonucu, mekanik veya çevreye bağlı zararların sebebi ne olursa olsun, kurtarma mühendisleri ekibimiz işleri düzeltmek için gerekli yetenek ve becerilere sahiptir.

 

Operating Systems:

 • Window 77
 • Window Vista
 • Window XP
 • Windows 2003/200
 • Windows NT
 • Window 95/98
 • Apple Mac OS
 • Linux (All Distributions)
 •  UNIX (All Flavors)

Hard Drive Makes:

 • Seagate
 • Western Digital
 • Hitachi
 • Toshiba
 • Samsung
 • Fujitsu
 • Maxtor
 • IBM
 • and more..

 

HAN Veri Kurtarmada yalnızca sektörel görüntüleri kullanan güvenli masaüstü sabit disk veri kurtarma işlemlerini kullanıyoruz. Bu, sürücü sektörünüzü sektörlere göre attığımız ve orijinal medyada değil, doğrudan sürücü klonu üzerinde çalıştığımız anlamına gelir. Bu, orijinal sürücünüzün daha fazla hasar görmemesini ve gerekirse orijinal yapının bir sonraki görüntüsünün oluşturulabilmesini sağlar. HAN Veri Kurtarmada sabit disk kurtarma işlemi sırasında  orijinal garantiniz geçersiz kalmaz. Sabit sürücü veri kurtarma yazılımı veya sabit sürücü verilerini kurtarmak istiyorsanız, bugün bizi arayın.

 

 

 

 

Dizüstü Bilgisayar Sabit Disk Veri Kurtarma

Dizüstü bilgisayarlar ve notebooklar  en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor ve günümüzün teknolojisi ile bu cihazlarda her gün daha fazla kritik veri depolanıyor. Dizüstü bilgisayarlar ve notebooklar veri kaybına karşı çok hassastır çünkü bunlar sıklıkla taşınır ve ısı, su ve toz gibi farklı çevresel faktörlere maruz kalırlar ve veri kurtarma konusunda masaüstü bilgisayarlara göre  daha dikkatli çalışma gerekmektedir. Taşınabilirliği, bu araçları veri kaybı için ana aday yapar. Artan miktarda veri kaydedilirken, bu cihazlar hala az miktarda yedekleme kapasitesine sahiptir. Pek çok üst düzey veya sertleştirilmiş dizüstü bilgisayarın hareket algılama koruması vardır. Bu koruma, hasarı önlemek için kafaları geçici olarak durdurmak veya park etmek için tasarlanmıştır. Aktif sabit sürücü koruması, darbeden önce diski / diskleri hazırlayarak dizüstü bilgisayarın disk sürücüsündeki mekanik hasarı önlemeye veya azaltmaya çalışan teknoloji anlamına gelir. Üç eksenli bir ivmeölçer ile sistem, bilgisayar düştüğü zamanki gibi ani ivmelenmeyi algılar ve nispeten kırılgan sabit disk sürücüsü mekanizmasını darbe için hazırlar. Sistem, disk sürücüsü kafalarını sabit disk plakalarından ayırır, veri kaybını önler ve bir disk kafası çökmesinden kaynaklanan sürücünün zarar görmesini önler. Bilgisayar kararlı olduğunda, sürücü tekrar normal şekilde çalışır.

Farklı İsimler Altında Bu Teknolojiyi Kullanan Laptop Yazılımları Bulunmaktadır.

 • Sabit Sürücü Aktif Koruma Sistemi, by Lenovo
 • Ani Hareket Sensörü by Apple Inc.
 • GraviSense by Acer
 • HP Mobil Veri Koruma Sistemi 3D ve ProtectSmart Sabit Sürücü Koruması by HP
 • Serbest Düşme Sensörü (FFS) by Dell
 • HDD Koruma by Toshiba

 

Aynı Teknolojiyi Kullanan HDD Şirketleri

 • ShockGuard by Western Digital
 • G-Force Protection by Seagate Technology

 

Ancak ne yazık ki, bu yöntemlerden hiçbiri% 100 koruma garantisi değildir.

Her sabit sürücüdeki manyetik plakalar çok hassas şekilde parlatılmıştır. Öyle ki, iki plakayı birbirine bastırdığınızda, sadece farklı yönlere çekerek bağlantılarını kesemezsiniz. Moleküler çekicilik yeteri kadar güçlüdür, yetişkin bir adam plakayı ancak birbirinden kaydırarak ayırabilir.

 

Mekanik bir şok meydana geldiğinde, sabit diskler hareketli plakaların üzerine düşen okuma / yazma kafalarının neden olduğu zararlar yaşayabilir. Normalde bu kafalar dönen plakaların üzerinde ince bir hava tabakası üzerinde yüzerler, ancak bir şok meydana gelirse ve ikisi doğrudan temas ederse, kafalar tam anlamıyla levhalara “yapıştırılabilir” olabilir. Bu gerçekleştiğinde, kafalar sadece özel ekipman kullanan eğitimli bir mühendis tarafından plakalardan “çözülebilir”.

 

Profesyonel Dizüstü Sabit Disk Veri Kurtarma

 

Dizüstü / notebook sabit diskleri, standart 3.5″ masaüstü sabit diskinize kıyasla farklı sonuçlar oluşmaktadır. Dizayn mimarisinde benzer olmasına rağmen, dizüstü bilgisayarlar disk sürücüleri masaüstü disk sürücülerinden daha küçüktür. Bu dizüstü bilgisayar sürücülerinin mikro ortamı veri kurtarma işlemini hassas bir görev haline getirir, bu da Sadece özel veri kurtarma bilgisi değil, aynı zamanda özel olarak tasarlanmış araçlar , bu kadar hassas ve hassas olan bileşenlerle, veri kurtarma mühendislerinin karşılaşabilecekleri zorluk faktörleri eklenmiştir.

 

Veri kaybının nedeni ne olursa olsun – mekanik hasar, mantıksal yolsuzluk, su, yangın veya çevre ile ilgili diğer zararlar – kurtarma uzmanları ekibimiz işleri düzeltmek için gerekli yeteneklere ve bilgiye sahiptir. Verilerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde ellerinize geri getirebilen deneyimli dizüstü bilgisayar veri kurtarma hizmetleriyiz.

Hizmet Verdiğimiz İşletim Sistemleri

 • Window 7
 • Window Vista
 • Window XP
 • Windows 10
 • Windows 8
 • Windows 7
 • Window 95/98
 • Apple Mac OS
 • Chrome
 • Sun Solaris
 • Linux

 

Dizüstü Bilgisayar & Netbooks

 

 • HP
 • Lenovo
 • Acer
 • Gateway
 • Sony
 • Toshiba
 • Apple
 • Fujitsu
 • ASUSTeK
 • Samsung
 • Dell

HAN Veri Kurtarma yalnızca sektörel görüntüleri kullanan güvenli dizüstü disk veri kurtarma işlemlerini kullanıyoruz. Bu, dizüstü bilgisayar sürücünüzün sektörünü sektöre göre attığımız ve orijinal ortam üzerinde değil de doğrudan sürücü klonu üzerinde çalıştığımız anlamına gelir. Bu, orijinal dizüstü sürücünüzün daha fazla hasar görmemesini ve gerekirse orijinal yapının bir sonraki görüntüsünün oluşturulabilmesini sağlar. HAN Veri Kurtarma sabit disk kurtarma işlemi müşterinin ihtiyaçlarını karşılar ve orijinal garantinizi geçersiz kılmaz. İşin doğru yapılmasını sağlayacak deneyimli uzman kadromuzla veri kurtarma hizmeti vermekteyiz.

 

 

 Harici Sabit Disk Veri Kurtarma

 

Harici / Çıkarılabilir bir sabit sürücü, bilgisayar kasasının dışındaki bir bağlantı noktasına takılan herhangi bir sabit sürücüdür. Harici sabit sürücüler, bilgisayarları yedeklemek ve verileri bilgisayarlar arasında taşımak için son derece kullanışlıdır. Bununla birlikte, harici sabit diskler aynı zamanda insanların verilerini en çok kaybettikleri lider depolama ortamıdır. Harici sabit disk verilerinin kurtarılmasına yardımcı olabiliriz.

 

Harici Veri Kurtarma: Hem Taşınabilir hem Ayrılabilir

 

Bir bilgisayar sistemi içindeki sabit sürücünün aksine, harici sabit sürücü hem taşınabilir hem de çıkarılabilirdir ve bir yerden diğerine kolayca alınabilir. Tipik olarak bir bilgisayar sistemine bir USB veya Thunderbolt kablosu ile bağlanır ve genellikle verileri yedeklemek veya bir bilgisayardan diğerine veri aktarmak için kullanılır. Hem harici USB hem de Firewire sabit diskleri temel olarak USB, Thunderbolt veya Firewire arabirim adaptörüyle standart bir IDE veya SATA sabit disk içeren bir durumdan oluşur. Bu nedenle, bu üniteler IDE ve SATA sabit diskleriyle ilgili tüm olağan sorunlara ve bazılarının harici kasa ve arabirimin getirebileceği bazılarına eğilimlidir. Harici sabit disk verilerini kurtarabilecek deneyime ve profesyonel teknisyenlere sahibiz. Harici sabit disklerde karşılaştığımız en yaygın üç sorun, mantıksal dosya sistemi hasarı, fiziksel hasar ve aşırı ısınmadan kaynaklanan hasarlardır.

Harici bir sabit sürücüdeki veri kaybının en sık karşılaşılan nedenlerinden biri USB veya Thunderbolt kablosunu bir bilgisayardan veya başka bir cihazdan yanlış şekilde ayırmaktır. Bunu yapmanın en yaygın sonucu, mantıksal dosya sistemine verilen zarardır. Genelde, bu durumda, verileriniz hala kaybolsa bile, sürücünüz fiziksel olarak zarar görmez. Bu durumdan kaçınmak için her zaman PC’ler için “Donanımı Güvenle Kaldır” düğmesini veya MAC OS için “Çıkar” işlevini kullanmalısınız.

 

Maalesef küçük olan harici sabit diskler de devriliyor, düşüyor ve çarpıyor. Neredeyse tüm durumlarda, ortaya çıkan etki belirgin sorunlara neden olacaktır. Örneğin, sabit sürücü düşürülmüşse, sürücü açıldığında büyük olasılıkla bir tıkırtı / tıkırtı sesi çıkarır. Bu genellikle okuma / yazma kafalarına veya hatta motor yataklarına zarar geldiğini gösterir. Vurulduğunda veya çarptığında, sürücü genellikle ele geçirilen bir iş milini belirten bir vızıltı sesi çıkarır. Ne olursa olsun, herhangi bir sürücü ses çıkarmaya başladığında, hemen kullanmayı bırakmalı ve bir veri kurtarma uzmanına başvurmalısınız. Bu noktada, sürücü ne kadar uzun olursa gürültüyü verilerinizi başarılı bir şekilde kurtarma şansınız o kadar az olur.

 

 

Harici Sabit Disk Kurtarma – Aşırı Isınma ve Gürültüler

 

Harici sabit disklerin ayrıca aşırı ısınma eğilimi vardır. Bu öncelikle dış kasanın yetersiz havalandırmasından kaynaklanmaktadır. Bazı harici sabit diskler hiç havalandırma içermez, ancak az sayıda cihaz, sıcaklık artışıyla mücadele etmek için gerçek kasanın içinde bir fan içerebilir. Bu aygıtlar aşırı ısındığında, sürücü aniden ölecek ve BIOS tarafından tanınmayacak, aksi halde bilgisayarın yavaş çalışmaya başladığı görülecektir ve harici sabit diskten gelen sesler duyulabilir. Yine, bu gerçekleşirse, sürücüyü artık kullanmayın ve en kısa sürede veri kurtarma uzmanlarıyla iletişim kurun. Veri kaybı, kaza sonucu, mekanik veya çevreye bağlı zararların sebebi ne olursa olsun, kurtarma mühendisleri ekibimiz işleri düzeltmek için gerekli yetenek ve becerilere sahiptir. Harici sabit disk kurtarma işlemi bizim yaptığımız şeydir. Çabuk ve profesyonelce!

 

HERHANGİ BİR ÇALIŞMA PLATFORMLARINDAN HARİCİ SABİT SÜRÜCÜSÜNÜN VERİLERİNİ ALABİLİRİZ:

 

Operating Systems:

 • Window 8/10
 • Window 7/Vista
 • Window XP
 • Windows Server 2003/2000
 • Windows Server 2012/2016
 • Window 95/98
 • Apple Mac OS
 • Linux (All Distributions)
 • UNIX (All Flavors)

Hard Drive Makes:

 • Seagate
 • Western Digital
 • G-Technology
 • Toshiba
 • LaCie
 • Iomega
 • Buffalo
 • Transcend

 

Profesyonel Harici Sabit Disk Kurtarma   HAN  Veri Kurtarma’da, sektörler arası görüntüleri kullanan yalnızca güvenli harici sabit disk veri kurtarma işlemlerini kullanıyoruz. Bu, sürücü tipine göre attığımız ve orijinal medyada değil, doğrudan sürücü klonu üzerinde çalıştığımız anlamına gelir. Bu, orijinal sürücünüzün daha fazla hasar görmemesini ve gerekirse orijinal yapının bir sonraki görüntüsünün oluşturulabilmesini sağlar.

HAN Veri Kurtarma masaüstü sabit disk kurtarma işlemi üreticinin gereksinimlerini karşılar ve orijinal garantinizi geçersiz kılmaz.

Kurumsal Sabit Disk Veri Kurtarma Kurumsal sınıf sabit sürücüler (FC, SAS, SCSI ve SATA) normal olarak RAID tabanlı sistemlerde kullanılır. Bu nedenle, bu sürücülerden veri kurtarma RAID kurtarma işlemindeki adımlardan yalnızca biridir. Kurumsal sınıftaki sabit diskler tasarım açısından masaüstü sınıfındaki sabit sürücülerden farklı olduğu için, veri kurtarma sürecinde kullanılmak üzere farklı tecrübeler, teknolojiler ve hatta ekipman gerektirmektedir.Kurumsal sınıftaki sabit disklerin ( “RAID CLASS” olarak adlandırılır) genellikle sürekli ve kesintisiz bir şekilde çalışması gerekir. Bu nedenle, güvenilirlikten ödün vermeden mümkün olan en yüksek performansı sunmaları ve zorlu ortamlarda da çalışabilmeleri gerekir. Kullanımlarının doğası gereği, kapasitenin maksimize edilmesi her zaman birincil amaç değildir. Kurumsal Sabit Disk Kurtarma – Birçok Farklı Sorun Ortaya Çıkabilir
Hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayar sabit disklerinde, sürücünün kolayca okuyamadığı verileri kurtarmak ve yeniden eşleştirmek bir dakika kadar sürebilen dahili hata kurtarma algoritmalarına sahiptir. Çoğu RAID denetleyicisi (denetleyiciye bağlı olarak), yanıt vermeyen bir sürücüyü yaklaşık 8 saniye veya daha kısa sürede düşürür. Bu, dizinin iyi bir sürücü bırakmasına neden olabilir, çünkü dahili hata kurtarma yordamını tamamlamak için yeterli zamanı olmamıştır. Bu olduğunda, dizinin geri kalanını savunmasız bırakabilir. Bu sorunu önlemek için, çoğu kurumsal sınıf sabit sürücü genellikle bu hata kurtarma süresini yaklaşık 7-8 saniye ile sınırlar. Bu süreden sonra, sürücü hatadan kurtarılmadıysa, RAID kartına bir hata mesajı verecek ve daha sonraki bir zamana kadar hata kurtarmayı erteleyecektir. Bu, RAID kartının kurtarma sorununun nasıl ele alınacağına karar vermesini sağlar. Veri kurtarma için tasarlanan özel araçlar, temel olarak bu sürücüleri okuma denemelerine devam etmeleri için zorlayabilir, böylece veriler elde edilebilir. Kurumsal sabit disk kurtarma işleminin deneyimli bir veri kurtarma şirketi tarafından yapılması gerekir. Veri kaybı, kaza sonucu, mekanik veya çevreye bağlı zararların sebebi ne olursa olsun, kurtarma mühendisleri ekibimiz işleri düzeltmek için gerekli yetenek ve becerilere sahiptir.
Tüm İşletim Platformları ve Kurumsal Sabit Sürücü Satıcıları:

İşletim Sistemleri:

 • Microsoft Desktop OS
 • Microsoft Server OS
 • Microsoft Application Servers
 • Data Base Servers
 • Linux UNIX

Hdd ürünleri :

 • Seagate
 • Hitachi
 • Fujitsu
 • Maxtor
 • Western Digital

 

Verilerinizi kurtarmak için en iyi şirketi arıyorsanız (kurumsal sabit disk kurtarma, kurumsal veri kurtarma hizmetleri, kurumsal sabit disk kurtarma veya daha fazlası), lütfen bize bir çağrı verin, verilerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde geri almanıza yardımcı olabiliriz.