0541 146 65 66
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ankara Bilirkişi Hizmeti Veren Yerler

ANKARA BİLİRKİŞİ HİZMETİ VEREN YERLER

Bilirkişi niteliği gereği bir çok konuda bilirkişi işinin yapılması gerekmektedir. Kanun ve uygulamada şahıs (gerçek) veya özel hukuk tüzel kişisi veya kamuya ait kurumlar rapor verebilir.

Kurum olarak; başta Adlî Tıp Kurumu, Jandarma Kriminal, Polis Kriminal olmak üzere yine şahıs (gerçek) veya özel hukuk tüzel kişiler (Odalar, Barolar gibi meslek birlikleri ve dernekleri) bilirkişi olarak hizmet vermektedir.

Şahsi olarak bu kuruluşlara müracaat edip rapor alınamamaktadır.Mahkeme talimatı ile  bilirkişi raporu ve kriminal inceleme yapılması mümkündür fakat süre açısından uzun ve meşakkatli olmaktadır.

Resmi ve özel rapor durumuna göre hizmet verilir. Özel rapor Türkiye’nin her tarafına ve dünyanın herhangi bir ülkesine verilmesi mümkündür.

Burada dikkat edilecek husus raporu düzenleyenin uzman olması ve raporun ne maksatla istenildiği bilinerek rapor o konuda düzenlenmelidir. Sitemizden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu konuda daha detaylı bilgi olmak isterseniz linkten makalemizi okuyabilirsiniz.

Türkiyede Bilirkişi Hizmeti Verme Yetkisi Olan Kurum ve Kuruluşlar

Bilirkisiraporlari.com da yayınlamakta olan her makale kurucu bilirkişilerimiz tarafından yazılmış olup yayınlanmış eserlerden oluşmaktır. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında korunmaktadır. İzinsiz kopyalanması yasaktır.