0541 146 65 66
Sosyal Medya Hesaplarımız

Böcek Arama ve Ortam Tarama Hizmeti

Böcek Arama ve Ortam Tarama Hizmeti

Casus Böcek Arama

Artık online alışveriş sitelerinde bile dinleme cihazları veya gizli kameralar satılıyor. Oldukça düşük fiyatlara temin edilebilen bu cihazlar kişinin özel hayatı, iş yaşamı ve gizli bilgilerinin açığa çıkarılmasında kullanılabilmektedir. İtibarı sarsılmak istenen, zarar verilmeye çalışılan veya ticari hayatı ile ilgili bilgilerin ele geçirilmesine çalışılan kişiler casus böcek arama hizmetinden faydalanarak bu konudaki şüphelerini giderebilirler.

Casus Böcek Çeşitleri Nelerdir?

Casus böcekler oldukça küçük oldukları için tespit edilmesi güç ses kayıt cihazlarıdır. Bir odada casus böcek yerleştirilebilecek çok sayıda yer bulunur. Casus böceklerin anlık yayın yapabilen özelliklere sahip olan türleri olduğu gibi kayıt yapan cinsleri de mevcuttur. Anlık yayın yapan modeller bir ağ bağlantısı üzerinden yayını gerçekleştirdikleri için tespit edilmeleri daha kolay olabilir. Ancak kayıt yapan modellerin tespit edilmesi daha zor olabilir. En çok bilinen dinleme cihazları, usb ses kayıt cihazları, kalem ve çakmak şeklindeki ses kayıt cihazları ve ses sensörlü özel kayıt cihazlarıdır. Bunun yanı sıra daha profesyonel modifiye cihazlar da mevcuttur. Örneğin hali hazırda odanızda asılı olan bir saate sonradan dinleme cihazı eklenebilir. Veya hediye gelmiş bir power bank aslında bir dinleme cihazı olarak çalışıyor olabilir.

Gizli kamera ise özel hayatın kaydedilmesi vakalarında oldukça sık rastlanan bir cihazdır. Gizli kamera kayıtlarının kullanılması her ne kadar mahkemeler nezdinde yasak olsa da kişinin itibarını zedelemek amacı ile kullanıldığı vakalara sıkça rastlanmaktadır. Gizli kamera olarak kullanılmakta olan cihazlar oldukça küçüktür. Bu cihazların da anlık yayın yapabilenleri olduğu gibi kendi hafızasına görüntü kaydeden özellikte olanları da bulunmaktadır. Bu cihazların tespit edilebilmesi farklı teknolojik yöntemleri kullanmak sureti ile mümkün olmaktadır.

Özel güvenliklerin olduğu binalarda bile kişilerin ev ve iş yerlerine gizli ses ve görüntü kaydı yapabilen cihazların yerleştirilmesi mümkündür.

Casus Böcek Tespiti Nasıl Yapılır?

Casus böceklerin tespit edilebilmesi için özel olarak geliştirilmiş olan bazı cihazlar bulunmaktadır. Özellikle anlık yayın yapan yani bir ağa bağlı durumda olan cihazlar daha kolay şekilde tespit edilebilir. Kendi içerisinde yer alan hafıza kartına kayıt yapmakta olan cihazların tespit edilebilmesi ise daha fazla uzmanlık gerektiren bir süreçtir.

Casus böcek tespiti, kişinin aracında, evinde ve iş yerinde detaylı bir şekilde arama yapma şeklinde yapılmalıdır. Birçok durumda üzerinde durulmadan yapılan aramalar nedeni ile insanların mağdur olduğu görüldüğünden arama yapılan alanların en ince detaylarına kadar incelenmesi gerekir.

Casus böcek tespiti için kullanılan cihazlar X-ray ışınları ile çalışmakta ve arama yapılan alanda duvar içlerindeki inşaat demirine kadar hassasiyet ile göstermektedir. Özellikle çok sayıda teknolojik aletin bulunduğu yerlerde personelimiz bu aletler üzerinde bilgi sahibi olduğundan alet üzerindeki malzemelerin kayıt için kullanılıp kullanılmayacağını da tespit etmektedir.

Casus Yazılım Tespiti

Gizli dinleme ve görüntülüme teknolojilerinde son dönemlerde daha çok tercih edilen yöntemlerin başında virüs veya trojan olarak nitelendirilen casus yazılımlar ile yapılan dinlemeler artmıştır. Bu tür yazılımlar güçlü bir antivirüs sistemine sahip olmayan ve bilinçsiz kullanıcıların kullandığı bilgisayarlarda ciddi sorunların oluşmasına neden olabilir. Kendi bilgisayarınız bir başkasının hem kulağı hem de gözü haline gelerek size ait bilgileri başkalarına iletebilir.

Bu sorunun çözümü oldukça kolaydır. Bilgisayar yazılımları konusunda uzman çalışanlarımız cihazlarınızda bu şekilde bir yazılım olup olmadığının tespitini yapabildikleri gibi ilerde böyle bir sorun ile karşılaşmamanız için gerekli koruyucu önlemleri de alabilir. Bu çalışma aynı zamanda akıllı cep telefonlarına da uygulanabilmektedir.

Daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan sorular ile ilgili iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz 

Dipnot: Teknik bilgi içeren yazılarımızı ve örnek olay dosyalarımızı makalelerimiz kısmından görebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan sorular ile ilgili talep formunu doldurabilirsiniz.