0505 543 37 42
Sosyal Medya Hesaplarımız

Görüntü , Video ve Ses İnceleme

 

Görüntü , Video ve Ses İnceleme Alanında Verdiğimiz Hizmetler

 

Görüntü, Video ve Ses İnceleme Nedir ?
Teknolojinin hayatımıza girmesiyle giderek çoğalan kamera ve ses kaydetme araçları bir çok suç anını ve buna ipucu, delil olabilecek anları kaydetmektedir.Bu veriler uzman kişiler tarafından incelenmediği takdirde montaja ve manipülasyona çok elverişli olabilir. Doğru inceleme yapılmadığı takdirde arka plandaki tahrifat, montaj, eklemeler farkedilmemektedir. Bu alanda eğitim almış ve tecrübe etmiş bilirkişiler tarafından incelenip bilirkişi raporu verilmelidir.

Adli Görüntü, Video ve Ses İnceleme Alanında Verdiğimiz Hizmetler
• Adli Görüntü ve Video İnceleme
    Görüntü ve videolar istenilen delil üzerine incelenir olayın gerçekleştiği an raporlanır. Hırsızlık şüphesiyle yapılan kamera kaydı incelemelerinde olay anı delileriyle bilirkişi tarafından belirtilir.

• Görüntü İyileştirme
    Uygun bilgisayar yazılımları kullanılarak görüntünün delil olabilecek kısımlarının netleştirilmesi işlemidir. Olay ile ilgili olarak şahıs yüzü ,araç plakası iyileştirmesi sık yapılan uygulamalardandır.

• Video ve Görüntü Karşılaştırma, Eşkal Tespiti
    Delil olarak elde edilen görüntü ve şüpheli olarak yakalanan şahısın aynı kişi olup olmadığının tespiti yapılır. Bu incelemede gerekirse görüntü iyileştirmesi yapılır yüz karakter analizi ile gerekli rapor yazılır.

• Ses Analizi ve Ses Karşılaştırma
    Ses verileri istenilen talebe göre incelenir.İki ses verisinin aynı kişi tarafından oluşturulduğu tespit edilir.Düşük sesli ve gürültülü ortamlara yönelik iyileştirme çalışmasıda yapılmaktadır.

• Görüntünün (Fotoğraf, Video) Üzerinde Yapılan Montaj, Tahrifat ve Eklemelerin Tespiti.
    Görüntü ve Videoların üstünde programlar kullanılarak müdahelede bulunulmaktadır Bu uygulamalar tespit edilmektedir.

  Adli Görüntü, Video ve Ses İnceleme konusunda sizden gelen talepler doğrultusunda sonuca ulaştırdığımız örnek teşkil edebilecek olaylar.
Ölümlü bir trafik kazasında kazaya sebep olan araç kaçtı mobese kameraları görmüyor ,Dükkan kameralarında plaka net gözükmüyor netleştirebilir misiniz?
Adıma sahte kimlik düzenlenip hırsızlık yapılmış dava dosyasında video kaydındaki ki şahıs bana benziyor fakat ben değilim bunula ilgili karşılaştırma istiyorum.
Montajlanmış fotoğraflar ile asılsız  olarak tarafıma karalama yapılmaktadır.Fotoğrafın montaj olduğunu ispat edilmesini istiyorum.
Fotoğrafıma bir bayan eklenmiş ve eşim boşan davasında delili olarak kullanıyor bayanı tanıyorum fakat fotoğraf montaj bununla ilgili yardım eder misiniz?
 Avm otoparkında motorum çalındı fakat videoda bazı kısımların eksik olduğunu düşünüyorum bununla ilgili inceleme istiyorum.
Fotoğraflarım bir şahıs tarafında internette kendi  adıyla kullanmakta bununla ilgili bir raporlama yapabilir misiniz.?
Bir telefon görüşmesi davada aleyhime kullanılmakta fakat öyle bir konuşma gerçekleşmedi bununla ilgili inceleme istiyorum.
Gürültülü bir ortamda kaydedilmiş ses dosyası delil niteliği taşıyor bununla ilgili iyileştirme istiyorum.
• Komşum ile tartışma sonrası bana hakaret içeren sözler söyledi ses kaydı aldım bunları yazıya döker misiniz?

Dipnot: Teknik bilgi içeren yazılarımızı ve örnek olay dosyalarımızı makalelerimiz kısmından görebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan sorular ile ilgili talep formunu doldurabilirsiniz.